ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Силекс доби нов брендиран автобус во боите на клубот

Фудбалскиот клуб Силекс доби нов брендиран автобус во боите на клубот, со што кратовскиот клуб, кој е на пат кон експресно враќање во Првата фудбалска лига значително ги подобрува условите на играчи.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Новиот модерен автобус, на клубот ќе му служи за превоз на фудбалери, во првенствените натпревари во фазата тренинзи, како и претсезонските подготовки на екипата.

Силекс е непоразен лидер во Втора лига – Запад со 50 освоени бодови, пет повеќе од конкурентот Воска Спорт која е втора на табелата.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!