ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Шкупи ги започна подготовките за европските натпреварувања

После неколку неделен заслужен одмор, фудбалерите на Шкупи денес во склоп на Спортскиот Стадион „Борис Трајковски“ во Маџари ги започнаа подготовките за европските натпреварувања. Тренерот Гоце Седлоски на располагање го имаше поголемиот дел од екипата, кои покажаа дека им недостасувал теренот со динамичниот тренинг.

Tоме Китановски, Фисник Зука и Блертон Шеји, новите засилувања на клубот се запознаа со екипата и стручниот штаб.

Шкупи минатата сезона заврши на второто место на табелата и обезбеди квалификации во Конференциска лига на Европа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!