ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ФОТО: Сасански во стручниот штаб на Дашмир Беари во Македонската фудбалска репрезентација до 19 години

Илија Сасански во стручниот штаб на Дашмир Беари во Македонската фудбалска репрезентација до 19 години.

Сасански, ќе биде задолжен за кондициската форма на нашите млади надежи до 19 години, како и за видео анализа на натпреварите.

Инаку, Сасански кој поседува УЕФА-А и УЕФА-Б лиценца, како и национална лиценца за фитнес во фудбал, а негова специјалност е кондициска подготовка на фудбалери е исто така и шеф на стручниот штаб на радовишкиот второлигаш Детонит, откако Аце Стојанов од семејни причини се повлече од оваа позиција. Сасански е дипломиран фудбалски тренер на факултетот за физичко образование, спорт и здравје.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!