ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Саса претстави двајца нови играчи

Каменица Саса денес претстави уште две нови засилувања, се работа за младите фудбалери Мартин Мисердовски и Бобан Бабунски.

Мисердовски е фудбалер кој игра на позицијата штопер и тој доаѓа од екипата на Работнички. Во Каменица Саса, Мисердовски ќе го носи дресот со број 5.

Бабунски пак е фудбалер кој игра на позицијата десен бек и тој доаѓа од екипата на Академија Пандев. Во Каменица Саса, Бабунски ќе го носи дресот со број 11.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!