ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Росоман ги започна подготовките за новата сезона, најавува експресно враќање во Втората лига!

Росоман минатата сезона испадна од Втората лига – Исток, откако екипата заврши на последното место на табелата и во новата сезона ќе се натпреварува повторно во Третата лига – Југ.

Клубот ги започна подговките за новата сезона и најавува експресно враќање во Втората македонска фудбалска лига.

Росоман како третолигаш е меѓу првите кои ги започна подготовките со цел помладите и локални играчи да влезат во ритам, но се уште сите играчи не се приклучени кон подговките. Играчкиот кадар е речиси ист од минатата сезона, а тренер на екипата останува Горан Тодоровски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!