Турнири

ФОТО: Резултати од турнирот во мал фудбал „Враништа 2022“

Турнирот во мал фудбал „Враништа 2022“ по 28 пат стартуваше во неделата со учество на 36 екипи поделени во 12 групи.

Спортска Мрежа го поддржува турнирот во мал фудбал „Враништа 2022“ и ќе известува во текот на целиот турнир.

Резултати од првите два дена:

недела 08.05.2022
Т Клуб – к.д. BOSS 1:4
Слатино – Пиколо 3:2
Типлери – Бриони 0:6

понеделник 09.05.2022
а.с. Василески – Св. Тројца 0:3
Враништа Б.З. – Добрески 3:1
ГРГ јунири – Кафе Бар “9” 0:6
Кафе бар Шила – Лидер Инвест 1:1

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!