ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Реми без погодоци меѓу Беласица и Слога 1934 Виница

Второлигашите Беласица и Слога 1934 Виница денес одиграа контролен натпревар во Струмица кој заврши без побединк, но и без погодоци (0:0) на теренот со вештачка трева.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ, КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

За Беласица денешниот натпревар беше трет по ред во рамки на подготовките за пролетната полусезона, а пак за Слога 1934 денешниот натпревар беше прв.

Екипата од Виница настапи без три стандардни првотимци и неколку играчи кои се на проба. Двете екипи ќе водат битка за промоција во Прва лига, заедно со Каменица Саса и Победа од Прилеп.

  • Фотогалерија од натпреварот:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!