ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Реми без голови на контролката меѓу Охрид и Тиквеш

Денес на СРЦ „Билјанини Извори“ се одигра контролен натпревар меѓу Охрид и Тиквеш кој заврши без голови (0:0).

Натпреварот се одигра во формат од две полувремиња по 30 минути, односно контролката траеше само еден час.

ФОТО: ГФК Охрид Лихнидос

Двајцата тренери играа во комбинирани состави преку кои тестираа повеќе формаци и нови играчи. Тиквеш претходно одигра два контролни натпревари против Работнички и Македонија ЃП на кои забележа триумф.

ФОТО: ГФК Охрид Лихнидос

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!