ФудбалФудбал - Четврта Лига

(ФОТО) РАСПОРЕД: Викендот започнува новата сезона од Општинската фудбалска лига – Охрид

В недела започнува новата сезона од Општинската фудбалска лига – Охрид со натпреварите од 1. коло.

Како во минатата, така и во новата сезона, ОФС – Охрид ги ослободи клубовите од плаќање на судии и регистрација на играчи во Општинската фудбалска лига.

  • Прво коло (25. септември) недела 16:00 часот:

Рудар – Слатино
Вулкан – Лешани
Вапила – Св. Петар
Св. Троица ЦГ – Куршум
Св. Троица 21 – Лескоец 999

  • Во продолжение погледнете го целиот распоред за новата сезона од ОФЛ – Охрид за есенскиот дел:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!