ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Работнички замина на подготовки во Охрид

Работнички ја заокружи првата фаза од подготовките во Скопје и од денеска се пресели на охридското крајбреже. Во наредните 12 дена, тимот ќе продолжи со подготовките и ќе одигра три пријателски натпревари. Следната фаза од подготовките ќе биде реализирана до 27 јули.

Ренова, Охрид и косовскиот тим Гњилане ќе бидат тимовите што ќе ја тестираат формата на избраниците на Александар Влахо.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!