ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Работнички со триумф над Македонија ЃП на првиот пријателски натпревар

Работнички ја победи Македонија ЃП со 2-1 на првиот пријателски натпревар на зимските подготовки. Стрелци за „романтичарите“ беа Арменд Алими во 24. минута и Дин Аломеровиќ во 90. минута.

ФОТО: ФК Работнички

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

ФОТО: ФК Работнички

Македонија ЃП поведе со голот на Мишевски во деветтата минута од мечот. Работнички на 20. јануари заминува на подготовки во Анталија.

ФОТО: ФК Работнички

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!