ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Работнички означи старт на летните подготовки

Работнички стартуваше со летните подготовки. Тренерот Александар Влахо и спортскиот директор Горан Станковски извршија прозивка на фудбалерите, а потоа тимот го одработи и првиот тренинг во клупската база. Амбициите на клубот секогаш се со европски поглед, а досега се доведени три нови засилувања, Бојан Илиевски, Анес Османоски и Дејан Тантуровски.

ФОТО: ФК Работнички

Раководството на клубот работи на ангажман на уште неколку нови имиња кои ќе бидат објавени по потпишување на договорите.

ФОТО: ФК Работнички

Тимот на Александар Влахо денеска стартуваше со подготовките, првата фаза ќе биде одработена во клупската база, а полека ќе с зголемува и интензитетот на работа.

ФОТО: ФК Работнички
ФОТО: ФК Работнички
ФОТО: ФК Работнички

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!