ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Работнички максимално се подготвува за Скопје

Екипата на Работнички максимално се подготвува за натпреварот против Скопје во рамки на 10. коло од Првата македонска фудбалска лига.

„Романтичарите“ на домашен терен ќе ги пречекаат „пиратите“ против кои ќе се обидат да се вратат на победите, откако во претходното коло загубија од Шкупи со 2:0 на гостински терен, а претходно дома одиграа 1:1 со Пелистер.

ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ДЕНЕШНИОТ ТРЕНИНГ НА РАБОТНИЧКИ:

Натпреварот ќе закажан за в петок поради ТВ преносите на „МТВ“ и „Арена Спорт“.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!