ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Работнички ги почна подготовките за новата сезона, на тренингот беше и Елмас!

Работнички ги започна подготовките за новата сезона од Првата македонска фудбалска лига, под водство на новиот тренер Љупчо Марковски – Калц.

Во таборот на „романтичарите“ ново име е голманот Игор Алексовски, а како што кажавме на тренерското столче седна Марковски, кој по долги години го напушти прволигашот Скопје.

На првиот тренинг на Работнички присуствување и Ељиф Елмас, кој го следеше стартот на подготовките на „романтичарите“.

  • Фотогалерија од првиот тренинг на Работнички:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!