ЕУРО 2020Фудбал

ФОТО: Првиот тренинг на македонските фудбалери во Амстердам

Македонската фудбалска репрезентација денес пристигна во Амтердам и го одработи првиот тренинг на холандиско тло.

Нашите фудбалери во понеделник ќе го одиграат последниот натпревар на Европското првенство против Холандија, по што ќе ги завршат настапите на ЕП, по поразите од Украина (2:1) и Австрија (3:1).

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!