Европски ФудбалФудбал

ФОТО: Прв тренинг на Пандев во Парма

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев денес го одработи својот прв тренинг во новиот клуб Парма.

>>> ТУРИСТИЧКАТА ПЛАТФОРМА КОТВА.МК ВИ НУДИ МОЖНОСТ ЗА ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ ИЛИ РЕСТОРАН <<<

Пандев во последниот ден го комплетираше трансферот во Парма каде ќе остане до крајот на сезоната како позајмен играч од Џенова со опција соработката да продолжи и во следната сезона.

Парма се бори да обезбеди место во плеј-оф зоната и со тоа да продолжи бората преку баражот за враќање во Серија А.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!