ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Програма за 21-от по ред Меморијален турнир „Вуко Каров“

Во недела ќе се оддржи 21-от по ред Меморијален турнир „Вуко Каров“ и „Тиквешки Легенди“ во Кавадарци.

Оваа година учество ќе земаат Тиквеш, Победа и Вардар.

Турнирот ќе биде отворен во 17:00 часот со натпревар меѓу Вардар и Победа. Потоа, во 17:45 Тиквеш ќе игра против Вардар, додека во 18:30 часот силите ќе ги одмерат Тиквеш и Победа.

Ќе се игра по едно полувреме, ако натрпевар заврши нерешено, се изведуваат пенали.

По завршувањето на третиот натпревар следи прогласување на најдобрата екипа на турнирот и најдобриот играч.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!