ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Пријателски меч помеѓу Новаци и младинците на Пелистер

Третолигашот Новаци вчера одигран контролен натпревар против младинците на Пелситер кои настапија во комбиниран состав.

Во првиот дел од мечот поведе Новаци со голот на Стефан Јовановски, со овој резултат (1:0) се замина на полувреме. Вториот дел од натпреварот не се одигра поради лоши временски услови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!