ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Поради обилни врнежи од снег, одложен дуелот меѓу Победа – Тиквеш и Плачковица – Кит Го

Натпреварот меѓу Победа и Тиквеш од 20. коло од Втората лига – Исток е одложен поради обилните врнежи од снег во Прилеп.

Од радовишка Плачковица известија дека и дуелот во Радовиш, каде Плачковица требаше да игра против Кит Го се одложува исто така поради обилните врнежи од снег.

Натпреварите ќе се играат во среда.

Во прилог фотографии од теренот на Могила:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!