ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ФОТО: Покрај Пандев во репрезентативна пензија заминуваат и Велкоски и Тричковски!

Натпреварот против Холандија во дресот на македонската репрезентација беше последен за капитенот Горан Пандев, како и за Крсте Велкоски кој настапува за Сараево и Иван Тричковски кој го носи дресот на АЕК Ларнака.

И претходно имаше ваква најави, но со фотографии на социјалните мрежи и двајцата фудбалери ја потврдија ваквата информација.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!