Европски ФудбалФудбал

ФОТО: Погледнете што направи Гвардиола со медалот, тој треба да биде пример за сите!

Пеп и Сити вчера го загубија големото англиско финале од Лигата на шампионите од Челзи со минимални 1:0.

Манчестер Сити имаше одлична сезона зад себе, доминирајќи во домашните натпреварувања сè додека не наиде на Томас Тухел од Челзи.

Во ера кога играчите на Манчестер Јунајтед одбиваат сребрен медал поради пораз во финалето од Лигата на Европа, Гвардиола со гордост го зеде своето сребро.

Покрај тоа, шпанскиот тренер по тој повод го бакна медалот, што најдобро покажува колку го цени и почитува ова натпреварување, но и самата фудбалска игра.

Гвардиола дефинитивно нема да се предаде. Тој сигурно ќе се врати следната сезона со иста желба и ентузијазам да ја освои големата европска титула.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!