Европски ФудбалФудбал

ФОТО: Погледнете како беше претставен Сари во Лацио!

Маурицио Сари денес беше официјално претставен како нов тренер на Лацио. Италијанскиот клуб го претстави новиот тренер на специфичен начин.

Поранешиот тренер на Јувентус е страствен пушач, а токму тоа се најде во центарот на вниманието во објавата на Лацио кога го претстави новиот тренер.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!