ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Подмладената екипа на Новаци максимално се подготвува за дербито во сабота против Македонија од Враништа

Подмладената екипа на Новаци и денес максимално се подготува за дербито во сабота против Македонија од Враништа, во рамки на 2. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југозапад.

ФОТО: Спортска Мрежа

Новаци за новата сезона најави високи амбиции, атак на врвот и преку бараж конечно да се врати во Втората лига. Сезоната ја започна со триумф од 2:3 над Демир Хисар на гостински терен. Од друга страна, Македонија од Враништа сезоната ја започна со пораз во Волино, каде загуби од Сатеска со 2:0.

На дербито кое ќе биде одиграно в сабота, а со тоа ќе биде отворено и 2. коло, фаворит за трите бодови ќе биде Новаци. Натпреварот ќе започне во 16:00 часот. Останатите натпревари ќе се одиграат в недела, а најаваната на колото можете да ја прочитате ОВДЕ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!