ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Победнички фотографии од соблекувалната на Тиквеш после големата победа над Шкупи

Тиквеш денес забележа голем триумф од 3:1 над актуелниот шампион Шкупи, во одложениот натпревар од 1. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Тиквеш иако вчера остана без тренерот Влатко Костов, денес одигра перфектен меч и на своето конто впиша три големи бодови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!