ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Победничката фотографија од соблекувалната на Струга за осум од осум!

И по осум одиграни кола Струга Трим Љум останува непоразена екипа во Првата македонска фудбалска лига. Со денешниот триумф од 2:0 над Тиквеш, стружани стигнаа до осум победи на исто толку одиграни натпревари.

Струга останува на врвот со максимални 24 бодови и има солидна предност во однос на конкурентите за титулата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!