ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Победничката фотографија на екипата на Братство, историски пласман во Втора лига!

Екипата на Братство од Житоше испиша историја, откако клубот на Градскиот стадион во Штип со 1:0 славеше над Хоризонт Турново и избори историски пласман во Втората лига – Исток.

Радоста на оваа екипа предводена од Ромер Муриќ е голема. Братство е последниот патник во Втората лига – Исток за следната сезона.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!