ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Победничка фотографија на Струга Трим Љум за седум од седум во Прва лига!

Струга Трим Љум продолжува да гази сѐ пред себе, а вчерашниот триумф од 3:0 над Скопје е победа за седум од седум во Првата македонска фудбалска лига.

Стружани незапирливо грабаат кон историска прва титула во домашното првенство. Струга со максимлани 21 бод е на врвот на табелата пред второпласираниот Силекс кој има 14 бодови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!