ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Пелистер во комбиниран состав и Новаци одиграа пријателски меч, во кој подобар беше второлигашот

Денес Пелистер во комбиниран состав и Новаци одиграа пријателски меч, во кој со убедливи 3:0 славеше битолскиот второлигаш.

Тестот доаѓа во момент кога формата на екипите треба да се подига бидејќи целат кон пласман во повисок пласман.

ФОТО: Спортска Мрежа

Пелистер се бори за експресен кам-бек во елитата, додека пак Новаци, кој е лидер во Трета лига – Југозапад, се бори за да се врати во Втората македонска фудбалска лига по долги години.

ФОТО: Спортска Мрежа

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!