ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Пелистер со максимални подготовки, закажани три контролни натпревари

Битолскиот проволигаш Пелистер се екипира, се очекуваат уште неколку фудбалери да се приклучат на подготовките кои се во полн ек, а веќе се закажни и три контролни средби.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ, КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

ФОТО: Пеце Стефановски | Спортска Мрежа

Првиот контролен тест се игра против третолигашот Вардар Неготино на 30. јануари на Градскиот стадион во Неготино, потоа следува тест против Воска Спорт во Охрид на 2. февруари, а три дена подоцна битолчани ќе играат против Велешта во Струга. Натпреварите ќе се одиграат на гостински терен бидејќи стадионот во Битола е под снежна покривка и нема услови за игра.

ФОТО: Пеце Стефановски | Спортска Мрежа

Пелистер есенскиот дел го заврши осамен на дното со само пет освоени бодови, па во пролетниот дел го очекува многу тешка задача во борбата за опстанок во фудбалската елита на Македонија.

ФОТО: Пеце Стефановски | Спортска Мрежа
ФОТО: Пеце Стефановски | Спортска Мрежа
ФОТО: Пеце Стефановски | Спортска Мрежа
ФОТО: Пеце Стефановски | Спортска Мрежа
ФОТО: Пеце Стефановски | Спортска Мрежа

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!