ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Пелистер подобар од третолигашот Вардар Неготино

Битолскиот прволигаш Пелистер денес го одигра првиот контролен натпревар во Неготино против третолигашот Вардар и истиот го доби со резултат од 0:2.

>>> ПРОМОЦИЈА НА ХОТЕЛИ НА ТУРИСТИЧКАТА ПЛАТФОРМА – КОТВА.МК <<<

Стрелци на головите беа Здравевски и Димитровски на лошиот терен во Неготино. Воедно овој натпревар беше прв во рамки на подготовките и за Вардар кој има за цел да се врати во Втората лига.

Следен текст за битолчани ќе биде против второлигашот Воска Спорт во Охрид.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!