ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Пехчево со максимални тренинг-активности во очекување на стартот на пролетната сезона

Фудбалерите на ФК Пехчево продолжуваат со активните тренинзи низ подготовките за пролетниот дел од шампионатот во Втората лига – Исток.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ / ВАШАТА ВИЛА <<<

Максимално активно се темпира формата на фудбалерите, паралелно и преку пријателските натпревари кои се показател за моменталната ситуација од техничко-тактички аспект.

Денес со почеток од 14:00 часот избраниците на Иван Варадиновски треба да одиграат уште еден тест-дуел против Каменица Саса во Кочани.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!