Европски ФудбалФудбал

ФОТО: Парма му посака добредојде на Горан Пандев

Парма му посака добредојде на најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев. Струмичанецот до крајот на сезоната ќе го носи дресот на Парма.

>>> ТУРИСТИЧКА ПЛАТФОРМА – КОТВА.МК ПРОМОЦИЈА НА ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ<<<

Пандев во новиот клуб пристигна на позајмица до крајот на сезоната, но со опција соработката да продолжи и во иднина.

Соиграч на големиот Пандев ќе му биде легендарниот голман Џанлујџи Буфон.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!