ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ФОТО: Пандев со фотографија го кажа својот став за новиот дрес

Новиот дрес со кој Македонија ќе игра на Европското првество предизвика бура од реакции во јавноста, а капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев на социјалните мрежи го кажа својот став.

Најголемиот дел од македонската јавноста е разочарана од новиот дрес на кој доминираат бордо, бела и црна боја. Фановите се разлутија и веќе има покренато онлајн петиција.

Капитенот Пандев објави слика како го држи стариот дрес со што стави јасно до знаење што мисли за новиот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!