ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

(ФОТО) Осогово ја има најдобрата форма во Втората лига – Исток на последните пет натпревари, Росоман нижи само порази

На последните пет натпревари во Втората лига – Исток, Осогово ја има најдобрата форма. Кочанскиот клуб на пет натпревари запиша четири победни и едно реми, успеа да собере 13 бодови, а притоа постигна 15 погодоци, а прими само три.

>> ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ВТОРАТА ЛИГА – ИСТОК ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

„Фенерџијата“ Росоман на последни пет натпревари има пет порази, а постигна само пет погодоци, а прими дури 22 гола.

Целосната статистика за формата на екипите од последните пет натпревари од Втората лига – Исток.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!