ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Охрид со реми на генералката против Кораб

Второлигашот Охрид денес го одигра последниот пријателски натпревар пред стартот на пролетната полусезона од Втората фудбалска лига – Запад.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ СЛЕДАЧИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ <<<

Охриѓани одиграа 1:1 против второлигашот Кораб од Дебар. Стрелец за погодкот на Охрид беше Роберт Митев.

Охрид во пролетната полусезона ќе има за цел да обезбеди опстанок, а полусезонаа ја отвара на домашен терен против Вардар, додека пак Кораб стартува со гостувањето во Тетово кај Тетекс.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!