ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Охрид славеше над Струга Трим Лум на контролен натпревар

Второлигашот Охрид со 2:0 триумфираше на контролен натпревар против прволигашот Струга Трим Лум во рамки на зимските подготовки за пролетната полусезона од Втората лига – Запад.

ФОТО: ГФК Охрид Лихнидос

>>> ПОНУДЕТЕ ЈА ВАШАТА ТУРИСТИЧКА ПОНУДА НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

Погодовите за Охрид ги постигнаа Митев во 18. минута и Мерко во 82. минута.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!