ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Охрид се раздели со тројца фудбалери

Второлигашот Охрид се раздели со Роберт Митев, Бурхан Алији и Шериф Реџепи. Во следната сезона овие тројца играчи ќе настапуваат во нови клубови.

Од охридскиот клуб им посакуваа успех во нивните кариера.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!