ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

(ФОТО) Охрид има најдобра форма на последните 5 натпревари во Втора лига – Запад

Второлигашот Охрид игра фантастична сезона, клубот на последните пет натпревари бележи одлични резултати. Охриѓани имаат четири победи и едно реми, вкупно собраа 13 бодови, имат постигнато шест погодоци, а примено само еден.

>> ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ВТОРАТА ЛИГА – ЗАПАД ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

Формата на клубовите од Втората лига – Запад од последните пет натпревари:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!