ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Охрид ги започна подготовките за новата сезона од Втората лига – Запад

Второлигашот Охрид ги започна подготовките за новата сезона од Втората лига – Запад. Екипата вчера за првпат се собра и беше одржат првиот тренинг со што беше означен и стартот на подготовките.

Досега Охрид се засили со Шопоски, Адили и Клечкароски, а ги продолжи договорите со Цуцули, Трпески, Симоновски, Кочоски, Бакулески, Маркоски, Мазари, Наумоски и Цветаноски.

Охрид лани заврши на второто место на табелата во Втората лига – Запад и играше бараж за влез во Првата лига, но во пенал-рулетот немаше среќа со што Ренова го задржа прволигашкиот статус и за следната сезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!