ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

(ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО: Возарци ДМД е нов третолигаш, започнати подготовките и најавени првите засилувања

Во новата сезона од Третата лига – Југ нов член ќе биде Возарци ДМД. Клубот од кавадаречко Возарци, е основан годинава во јануари месец, се натпреваруваше во општинската лига во Кавадарци и успеа да обезбеди место во третолигашкото друштво.

Екипата од минатата сезона е сочувана и како што дознава Спортска Мрежа истата ќе биде засилена со 6 до 7 квалитетни засилувања.

Новиот третолигаш ги започна подготовките за новата сезона, а тренер и во следната сезона останува Симеон Симонов.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!