ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Одложен дуелот меѓу Гостивар и Тетекс, стадионот комплетно е затрупан со снежни наноси

Во рамки на последното коло од есенската полусезона во Втората лига – Запад мечот меѓу Гостивар и Тетекс нема да биде одигран поради обилните врнежи од снег. Стадионот е комплетно затрупан со снежни наноси и нема речиси никакви услови да се одигра натпревар.

Во моментот нема информации кога истиот ќе биде одигран, односно за кога ќе биде одложен.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!