ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Одличен победнички старт на Брегалница во Анталија: Триумф над Кубан Краснодар

Брегалница повеќе од успешно ги стартуваше контролните проверки за време на подготовките во Анталија, славејќи на првиот тест дуел против рускиот Кубан Краснодар со 1-0 кој се одигра на спортскиот комплекс „Папилон“ во Белек.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Избраниците на Илчо Ѓорѓиоски беа многу подобар противник на терен создавајќи многу повеќе можности за погодок, но на крајот искористија само една преку Мартин Стојанов во 60. минута од средбата за конечна победа.

Шанса на натпреварот добија безмалку сите фудбалери кои се на подготовките со тимот во Анталија.

Одличен победнички старт на „сините“ на подготвителните натпревари во Анталија како начин за што поуспешна подготовка за пролетниот дел од Првата македонска фудбалска лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!