ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Новиот третолигаш Демир Хисар ремизираше на тестот против Стрела Могила

Новиот третолигаш Демир Хисар кој во новата сезона ќе се натпреварува во Третата лига – Југозапад, вчера одигра контролен натпревар против екипата на Стрела од Могила и истиот заврши без победник со по три гола во мрежата (3:3).

Интересен и одличен натпревар преку кој се темпираше формата за новата сезона, која треба да стартува во недела (29. август). Трета лига – Југозапад ќе биде прва од Третите лиги која ќе ја започне новата сезона.

Целиот распоред за новата сезона од Третат лига – Југозапад погледнете го овде.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!