ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Новаци ремизираше на контролка против новиот второлигаш Арсими

Третолигашот Новаци денес го одигра првиот пријателски натпревар во рамки на подготовките за новата сезона од Третата лига – Југозапад против новиот второлигаш Арсими.

Натпреварот заврши без победник со по еден гол во мрежата (1:1). Фер плеј натпревар со шанса за сите играчи. За Арсими стрелаше Махир Ајрула, а пак за Новаци погоди Стефан Стефановски.

Новаци во новата сезона од Трета лига – Југозапад ќе влезе со високи амбиции, а пак Арсими за првпат ќе игра во Втора лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!