ЕУРО 2020Фудбал

ФОТО: На градскиот плоштад во Кавадарци организирано на видео бим ќе се следи натпреварот Македонија – Украина

На градскиот плоштад во Кавадарци денес од 15:00 часот организирано на видео бим ќе се следи натпреварот Македонија – Украина. Подготовките се веќе во завршна фаза. За сите посетители има организирано и освежителни пијалоци.

„Да им дадеме заедно поддршка на нашите момци“, напиша градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!