ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО НА ДЕНОТ: Воска Спорт со + ПЕТ го поздрави Вардар

Воска Спорт со триумф од 0:2 над Кадино ја отвори пролетната полусезона во Втората лига – Запад и од старт направи пет бода разлика во однос на третопласираниот Вардар кој кикс во Охрид (0:0).

Фудбалерите на Воска Спорт од соблекувалната испратија победничко селфи со „петка“ за Вардар.

Лидер останува Силекс кој денес одигра 1:1 со Гостивар и има 42 бодови, Воска Спорт е втора со 35 бодови, а Вардар е трет со 30 бодови и денес направи чекор назад кога е во прашање враќањето во Првата лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!