ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО НА ДЕНОТ: Воска Спорт го слави големиот триумф над Вардар во соблекувалната

Воска Спорт денес забележа голема победа над Вардар со резултат од 2:1 на СЦ „Билјанини Извори“ во меч од 12. коло од Втората лига – Запад.

Избраниците на Раде Цицмиловиќ го добија конкунретот за Прва лига и сега имаат пет 5 бода повеќе од „Вардарци“ кои остануваат трети на табелата.

ФОТО НА ДЕНОТ: Воска Спорт го слави големиот триумф над Вардар во соблекувалната

ФК Воска Спорт

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!