ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО на денот: Силекс ја слави победата над Работнички!

Силекс денес дојде до шестото сезонско славје, откако на гостувањето кај Работнички славеше со 0:1 во рамки на 12. коло од ПМФЛ. Херојот на кратовци беше Филип Обадовиќ, кој ги обезбеди трите големи бодови.

Победа на Силекс добива на тежина, бидејќи прволигашот од Кратово се израмни на Шкупи односно ја дели третата позиција со по 21 освоен бод, има негатива од само еден бод во однос на третопласираната Шкендија, а пак во однос на лидерот Струга бодовната разлика е само четири.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ПРВА ЛИГА:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!