ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО НА ДЕНОТ: Победничко фото на Брегалница од Кавадарци за крај на есента!

Брегалница успешно ја заврши есенската полусезона 2021/2022 во Првата македонска фудбалска лига, првата прволигашка полуетапа под водство на новиот сопственик на клубот Кирил Гогов.

„Сините“ на најдобар можен начин, со триумф од 1-3 во „дербито на истокот“ против Тиквеш во Кавадарци ја завршија есента, па сето тоа неизбежно беше заокружено со победничко фото на тимот.

За избраниците на Марјан Секуловски сега претстои одмор пред стартот на зимските подготовки кои ќе се активираат низ првите денови од новата година.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!