ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО на денот: Победничка фотографија од соблекувалната на Силекс после големиот триумф над Брегалница

Силекс денес го освои Штип, откако во рамки на 11. коло од Првата македонска фудбалска лига со луд-пресврт (2:3) славеше над Брегалница.

Со овој триумф Силекс се искачи на третото место на табелата со 18 освоени бодови, а во следното коло ќе гостува кај Работнички.

  • Победничка фотографија од соблекувалната на Силекс после големиот триумф над Брегалница:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!